Manufacturer No:RC7.2-75PSAF
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 120mA@7.2V Solar Module w/PSA
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | RC Aircraft |
| Output Power: | 860 mW |
| Maximum Output Current: | 120 mA |
| Maximum Output Voltage: | 7.2 V |
| Length: | 270 mm |
| Width: | 90 mm |
| Brand: | PowerFilm |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Power |
| Type: | RC Aircraft |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 11.1 V |
| Unit Weight: | 0.300000 oz |
HOTAM-1815CA
Brand:Panasonic Battery

BCS2717B6
Brand:TDK

PIS-0569
Brand:Crowd Supply

INP3.6-24x44T
Brand:PowerFilm
AM-5412CAR
Brand:Panasonic Battery

5368
Brand:Adafruit
AM-5302CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

SP3-37
Brand:PowerFilm

MPT2.4-21
Brand:PowerFilm
AM-1522CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






