Manufacturer No:SP4.2-37
Manufacturer:PowerFilm
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 22mA@4.2V Solar Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | PowerFilm |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | Classic Application |
| Output Power: | 90 mW |
| Maximum Output Current: | 22 mA |
| Maximum Output Voltage: | 4.2 V |
| Length: | 84 mm |
| Width: | 37 mm |
| Thickness: | 0.22 mm |
| Application: | Indoor Intermittent Outdoor |
| Brand: | PowerFilm |
| Isc - Short Circuit Current: | 28 mA |
| Output Voltage: | 6.5 V |
| Product: | Solar Modules |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 6.5 V |
| Unit Weight: | 0.030000 oz |
HOT
BWA-SOLAR PANEL 5W
Brand:Banner Engineering
AT-7666A
Brand:Panasonic Industrial Devices

PT15-75
Brand:PowerFilm

BCS2717B6
Brand:TDK

INP1.2-12x34
Brand:PowerFilm
AM-5902CAR
Brand:Panasonic Battery

MPT4.8-75
Brand:PowerFilm

PIS-0569
Brand:Crowd Supply

SP3-37
Brand:PowerFilm

BCSC491B6
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






