Manufacturer No:BCS2717B6
Manufacturer:TDK
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 27x17x0.2mm 10uA at 2.6V (200Lx)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TDK |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Series: | BCS |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 27 mm |
| Width: | 17 mm |
| Brand: | TDK |
| Packaging: | Bulk |
| Product: | Film Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 350 |
| Subcategory: | Power |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 4.2 V |
HOT
BCS4430B6
Brand:TDK
AT-7666A
Brand:Panasonic Industrial Devices

CS-PIJUICE-16
Brand:Crowd Supply
AM-7A03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

BWA-SOLAR PANEL 5W
Brand:Banner Engineering

PIS-0572
Brand:Crowd Supply

RC7.2-75PSAF
Brand:PowerFilm

FIT0600
Brand:DFRobot

LL200-2.4-37
Brand:PowerFilm

PRT-13782
Brand:SparkFun
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






