Manufacturer No:1525
Manufacturer:Adafruit
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Huge 6V Solar Panel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Details |
| Output Power: | 6 W |
| Maximum Output Current: | 930 mA |
| Maximum Output Voltage: | 6 V |
| Length: | 220 mm |
| Width: | 175 mm |
| Thickness: | 5 mm |
| Brand: | Adafruit |
| Product: | Solar Panels |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
| Type: | Monocrystalline |
| Unit Weight: | 8 oz |
HOT
PT15-300
Brand:PowerFilm
AM-5605CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

5367
Brand:Adafruit
AM-7D08CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

SC20050
Brand:OSEPP Electronics

BCS2717B6
Brand:TDK
AM-1606CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

313070002
Brand:Seeed Studio

CS-PIJUICE-17
Brand:Crowd Supply
AM-7S03CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






