Manufacturer No:AM-1815CA
Manufacturer:Panasonic
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells Solar Cells 3 V Glass Indoor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| RoHS: | Not Applicable |
| Series: | AMORTON |
| Output Power: | 126 uW |
| Maximum Output Current: | 42 uA |
| Maximum Output Voltage: | 3 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Length: | 58 mm |
| Width: | 49 mm |
| Thickness: | 1.1 mm |
| Brand: | Panasonic Battery |
| Isc - Short Circuit Current: | 47 uA |
| Product: | Solar Cells |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Power |
| Termination Style: | Wire Leads |
| Type: | Amorphous Silicon |
| Voc - Open Circuit Voltage: | 4.9 V |
| Part # Aliases: | 166643013 AM-1815CA-MEL-E AM-1815CA-MEL-E |
| Unit Weight: | 0.275137 oz |
HOTAM-5610CAR
Brand:Panasonic Battery

ONP1.2-12x24
Brand:PowerFilm
AM-1522CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

CS-MPSOLAR-02
Brand:Crowd Supply
AM-1407CA
Brand:Panasonic Industrial Devices
AM-1713CA
Brand:Panasonic Industrial Devices

MPT4.8-150
Brand:PowerFilm

313070005
Brand:Seeed Studio

SC20050
Brand:OSEPP Electronics

PT15-300
Brand:PowerFilm
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






