Manufacturer No:5367
Manufacturer:Adafruit
Type:Solar Panels & Solar Cells
Description:Solar Panels & Solar Cells 5V 5W Solar Panel - ETFE - Voltaic P105
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Adafruit |
| Product Category: | Solar Panels & Solar Cells |
| Output Power: | 5.75 W |
| Maximum Output Current: | 940 mA |
| Maximum Output Voltage: | 6.12 V |
| Connection Method: | DC Jack |
| Length: | 222 mm |
| Width: | 137 mm |
| Thickness: | 40 mm |
| Application: | Outdoor |
| Brand: | Adafruit |
| Product Type: | Solar Panels & Solar Cells |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Power |
HOT
PIS-0569
Brand:Crowd Supply
AM-8804CAR
Brand:Panasonic Industrial Devices

MP3-25
Brand:PowerFilm

RC7.2-75F
Brand:PowerFilm

313070001
Brand:Seeed Studio

BCS4430B6
Brand:TDK

MPT3.6-150
Brand:PowerFilm

2885472
Brand:Phoenix Contact
AM-1456CA
Brand:Panasonic Battery

ONP1.2-37x54
Brand:PowerFilm
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






