Manufacturer No:TR-TW-EVO60M-8
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules 360 degree solid-state LiDAR with 8 detection zones (longer range version using Evo 60m sensors)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | LiDAR Module |
| Operating Supply Voltage: | 12 V to 24 V |
| Operating Supply Current: | 1.1 A |
| Interface Type: | UART USB |
| Mounting Style: | Screw |
| Dimensions: | 120 mm x 42 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Terabee |
| Description/Function: | Solid-State LiDAR System |
| Length: | 120 mm |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 42 mm |
| Unit Weight: | 4.761985 oz |
HOTSX5-R
Brand:Banner Engineering

TR-EVO-PPC-UART
Brand:Terabee

110991068
Brand:Seeed Studio

114992870
Brand:Seeed Studio

TR-AK-EVO-MINI-4
Brand:Terabee

XM124
Brand:Acconeer

SEN0505
Brand:DFRobot
QT50UVR3WQ
Brand:Banner Engineering

ETM-RES05C-EEH4EE
Brand:Advantech

TF03-180 CAN
Brand:Benewake
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






