Manufacturer No:TF03-180 CAN
Manufacturer:Benewake
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TF03 1000Hz high frame rate and 180m long range ToF LiDAR sensor with IP67 for UAVITS Security and other industrial use
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Benewake |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Sensing Distance: | 180 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Packaging: | Each |
| Brand: | Benewake |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | TF |
| other: | 1 |
| Unit Weight: | 2.716095 oz |
HOT
TF02 Pro-W Uart
Brand:Benewake

TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee

CM 0/32
Brand:SpotSee

24114
Brand:SpotSee

ADTF3175BMLZ
Brand:Analog Devices

HUMI-01G
Brand:OSEPP Electronics

XM124
Brand:Acconeer

TB-IND-TOF-1-RS485
Brand:Terabee

TB-PCL-XL-LORA-US-W
Brand:Terabee

VL53L7CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






