Manufacturer No:ZMX-3DE2500HF-Q7
Manufacturer:Banner Engineering
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules ZMX Series 3D Time of Flight Sensor; Fill Level Sensor; 272 x 208 pixels 60x45 degree FOV; Requires 1 power cable and 1 ethernet cable
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Banner Engineering |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| Operating Supply Voltage: | 12 VDC to 30 VDC |
| Operating Supply Current: | 2.5 A |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Mounting Style: | 50 mA |
| IP Rating: | IP65 |
| Brand: | Banner Engineering |
| Product: | Time-of-Flight Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| Series: | ZMX |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Part # Aliases: | 813105 |
| Unit Weight: | 8.844793 oz |
HOT
114993069
Brand:Seeed Studio

2331211-3
Brand:TE Connectivity / P&B

101990693
Brand:Seeed Studio

MTI-680G
Brand:Movella / Xsens

450-00134-K1
Brand:Laird Connectivity

BAS6C-H00
Brand:Honeywell

TB-PCL-XL-LORA-EU-W
Brand:Terabee

2864273
Brand:Phoenix Contact

V-Link-200
Brand:LORD Microstrain

VL53L7CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






