Manufacturer No:SG-Link-200
Manufacturer:Parker LORD
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules SG-LINK-200 Wireless 3-channel analog input sensor node with onboard antenna in Ruggedized IP68 enclosure and AMPSEAL 14 pin connector. DOES NOT INCLUDE CABLE. Operates on 2.4 GHz IEEE 802.15.4 radio. NOT CERTIFIED FOR USE IN THE UK EU OR JAPAN
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Parker LORD |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Sensor Modules |
| Type: | Wireless Sensor |
| Interface Type: | AMPSEAL |
| Operating Supply Voltage: | 4 V to 36 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Application: | Strain Load Force Pressure Acceleration Vibration Displacement Torque Sensing |
| Brand: | LORD Microstrain |
| Dimensions: | 89.8 mm x 127 mm x 51.3 mm |
| Height: | 51.3 mm |
| Length: | 127 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Tradename: | MicroStrain |
| Width: | 89.8 mm |
| Part # Aliases: | 6308-3300 |
HOT
SCD30
Brand:Sensirion

110991068
Brand:Seeed Studio

450-00134B-K1
Brand:Laird Connectivity

TF02 Pro-W RS485
Brand:Benewake

TF350 4 20ma
Brand:Benewake

KIT0150
Brand:DFRobot

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

114992870
Brand:Seeed Studio

SEN0375
Brand:DFRobot

UTC-510P-F01E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






