Manufacturer No:SEN0375
Manufacturer:DFRobot
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules BME680 Environmental Sensor Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Environmental Sensor Modules |
| Type: | Barometer Humidity Sensor and Temperature Sensor |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5.5 V |
| Brand: | DFRobot |
| Dimensions: | 18 mm x 15.6 mm |
| Length: | 18 mm |
| Operating Supply Current: | 5 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
| Width: | 15.6 mm |
HOT
101990667
Brand:Seeed Studio

110991068
Brand:Seeed Studio
ZN-PD03
Brand:Omron Automation and Safety

MNS2-9-W2-MS-IRH
Brand:Monnit

101991030
Brand:Seeed Studio
TR-EVO-40M-I2C
Brand:Terabee

SOUND-01G
Brand:OSEPP Electronics

2865751
Brand:Phoenix Contact

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

TR-EVO-15M-USB
Brand:Terabee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






