Manufacturer No:TR-EVO-SWP-PL-USB
Manufacturer:Terabee
Type:Distance Sensor Modules
Description:Distance Sensor Modules TeraRanger Evo Swipe Plus USB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Terabee |
| Product Category: | Distance Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Type: | TeraRanger Evo Swipe Plus |
| Sensing Distance: | 0.1 m to 0.5 m |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Operating Supply Current: | 50 mA |
| Interface Type: | USB |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 75 C |
| Mounting Style: | Screw Mount |
| Dimensions: | 42 mm x 30 mm x 13 mm |
| Packaging: | Bag |
| Brand: | Terabee |
| Height: | 13 mm |
| Length: | 42 mm |
| Product: | Distance Sensor Modules |
| Product Type: | Distance Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Width: | 30 mm |
| Unit Weight: | 0.317466 oz |
HOT
2865751
Brand:Phoenix Contact

TMF8801-1B
Brand:ams OSRAM

101990961
Brand:Seeed Studio

XM124
Brand:Acconeer

TF350 4 20ma
Brand:Benewake

314990622
Brand:Seeed Studio

TC-LINK-200-OEM-1CH
Brand:LORD Microstrain

SEN-18009
Brand:SparkFun

ZN-THS11-S
Brand:Omron Automation and Safety

TR-EVO-MINI-I2C
Brand:Terabee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






