Manufacturer No:GE-2098
Manufacturer:Amphenol
Type:Multiple Function Sensor Modules
Description:Multiple Function Sensor Modules PRES & TEMP COMBINATION SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Multiple Function Sensor Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Temperature and Pressure Combination Sensors |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Maximum Operating Temperature: | + 135 C |
| Brand: | Amphenol Advanced Sensors |
| Height: | 69 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Mounting Style: | Panel |
| Operating Supply Current: | 7 mA |
| Product Type: | Multiple Function Sensor Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensor Modules |
HOT
TR-TW-EVO60M-8
Brand:Terabee

TF03-180 CAN
Brand:Benewake

SEN-16977
Brand:SparkFun

47000K
Brand:SpotSee

114992738
Brand:Seeed Studio

TB-LM-LXL-868
Brand:Terabee

VL53L7CXV0GC/1
Brand:STMicroelectronics
SX5-M70
Brand:Banner Engineering

110991068
Brand:Seeed Studio

46000K
Brand:SpotSee
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






