Manufacturer No:MF-MSMF260-2
Manufacturer:Bourns
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC RESETTABLE 2.6A 6V SMD 1812
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MF-MSMF |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 2.6 A |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 5.2 A |
| Current Rating - Max: | 100 A |
| Resistance: | 80 mOhms |
| Package / Case: | 1812 (4532 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 0.85 mm |
| Length: | 4.73 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 800 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | Multifuse |
| Type: | PTC Resettable Fuses |
| Width: | 3.41 mm |
| Unit Weight: | 0.001940 oz |
HOT
MF-NSMF035X-2
Brand:Bourns
RF4983-000
Brand:Littelfuse

MF-NSML600/6-2
Brand:Bourns

RF5079-000
Brand:Littelfuse

FEMTOSMDC016F-2
Brand:Littelfuse

MF-ASML010/6-2
Brand:Bourns

2920L700/24SLER
Brand:Littelfuse
RF5027-000
Brand:Littelfuse

MICROSMD005F-2
Brand:Littelfuse

MF-RM016/240-0
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






