Manufacturer No:MF-R600-0-14
Manufacturer:Bourns
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC RESETTABLE 6.0A 30V RADIAL LEADED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| Series: | MF-R |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | Radial |
| Hold Current: | 6 A |
| Maximum Voltage: | 30 VDC |
| Trip Current: | 12 A |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 20 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lead Spacing: | 10.2 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 3 mm |
| Length: | 17.4 mm |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | Multifuse |
| Type: | PTC Resettable Fuses |
| Width: | 17.4 mm |
| Unit Weight: | 0.046562 oz |
HOT
MF-PSHT010KX-2
Brand:Bourns

NANOASMDCH035F/30-2
Brand:Littelfuse

1206L035YR
Brand:Littelfuse

2920L185DR
Brand:Littelfuse

MF-LSMF500/16X-2
Brand:Bourns

LVR100S-240
Brand:Littelfuse

RF4906-000
Brand:Littelfuse

MF-R090-AP
Brand:Bourns

2920L600/24SLER
Brand:Littelfuse

NIS5132MN1TXG
Brand:onsemi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






