Manufacturer No:1206L300SLTHYR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 6V POLYFUSE 1206 LoRho SL 3.00A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Low Rho |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 3 A |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 6 A |
| Current Rating - Max: | 50 A |
| Resistance: | 20 mOhms |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.8 mm |
| Length: | 3.4 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 800 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | POLY-FUSE |
| Type: | PolyFuse Resettable PTC |
| Width: | 1.8 mm |
| Unit Weight: | 0.001901 oz |
HOT
MF-MSMF110/16-2
Brand:Bourns

1812L050/60MR-A
Brand:Littelfuse

0603L050SLYR
Brand:Littelfuse

MF-NSHT035KX-2
Brand:Bourns

MF-RX030/72-0
Brand:Bourns
RF5027-000
Brand:Littelfuse

SMDC030F-2
Brand:Littelfuse

MINISMDC075F-2
Brand:Littelfuse

MF-FSMF010X-2
Brand:Bourns

MF-RM016/240-0
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






