Manufacturer No:0805L400SLWR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Low Rho |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 4 A |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 9 A |
| Current Rating - Max: | 50 A |
| Resistance: | 18 mOhms |
| Package / Case: | 0805 (2215 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.4 mm |
| Length: | 2.2 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 600 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Type: | LoRho SMD PPTC |
| Width: | 1.5 mm |
HOT
0ZCJ0010FF2E
Brand:Bel Fuse

MF-R250-2-10
Brand:Bourns

NANOSMDCH030F/24-02
Brand:Littelfuse

1206L500SL-VWR
Brand:Littelfuse

MF-NSML260/6-2
Brand:Bourns

MICROSMD005F-2
Brand:Littelfuse
RF4983-000
Brand:Littelfuse

MF-LSMF110X-2
Brand:Bourns

MINISMDC075F-2
Brand:Littelfuse

MINISMDC150F/24-2
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






