Manufacturer No:RF4983-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC MINI SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 500 mA |
| Maximum Voltage: | 30 VDC |
| Trip Current: | 1.6 A |
| Current Rating - Max: | 20 A |
| Resistance: | 1.35 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.82 mm |
| Length: | 4.83 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 1.2 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Width: | 3.41 mm |
HOT
30R400UMR
Brand:Littelfuse

2920L185DR
Brand:Littelfuse

MF-RX185/72-0-14
Brand:Bourns

NIS5132MN1TXG
Brand:onsemi

MF-RX300/72-0
Brand:Bourns

MINISMDC075F-2
Brand:Littelfuse

MF-USMF150-2
Brand:Bourns

SMDC030F-2
Brand:Littelfuse

MF-RX375/72-0
Brand:Bourns

0805L350SLYR
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






