Manufacturer No:0603L075SLYR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 6V POLYFUSE 0603 LoRho SL 0.75A
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Low Rho |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 750 mA |
| Maximum Voltage: | 6 VDC |
| Trip Current: | 1.5 A |
| Current Rating - Max: | 50 A |
| Resistance: | 165 mOhms |
| Package / Case: | 0603 (1608 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.75 mm |
| Length: | 1.8 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 600 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | LoRho |
| Type: | PolyFuse Resettable PTC |
| Width: | 1 mm |
| Unit Weight: | 0.000099 oz |
HOT
0402L050SLKR
Brand:Littelfuse
RF5027-000
Brand:Littelfuse

MF-MSMF260-2
Brand:Bourns

0ZCJ0010FF2E
Brand:Bel Fuse

RF4525-000
Brand:Littelfuse

MF-LSMF330/16X-2
Brand:Bourns

MF-R600-0-14
Brand:Bourns

MF-LSMF200/24X-2
Brand:Bourns

0805L400SLWR
Brand:Littelfuse
RF5052-000
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






