Manufacturer No:RF5027-000
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC NANO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Automotive SMD |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 750 mA |
| Maximum Voltage: | 12 VDC |
| Trip Current: | 2.25 A |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 460 mOhms |
| Package / Case: | 1206 (3216 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Pd - Power Dissipation: | 800 mW |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Part # Aliases: | NANOASMDCH075F-2 |
HOTRF5027-000
Brand:Littelfuse

1210L550SLWR
Brand:Littelfuse

0603L050SLYR
Brand:Littelfuse

MF-LSMF200/24X-2
Brand:Bourns

MF-ASML010/6-2
Brand:Bourns

MINISMDC150F/24-2
Brand:Littelfuse

MINISMDC030F-2
Brand:Littelfuse

MF-NSML600/6-2
Brand:Bourns

NANOASMDCH035F/30-2
Brand:Littelfuse
RF5034-000
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






