Manufacturer No:2920L500/24SLDR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC PTC SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | Low Rho |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 5 A |
| Maximum Voltage: | 24 VDC |
| Trip Current: | 10 A |
| Current Rating - Max: | 50 A |
| Resistance: | 18 mOhms |
| Package / Case: | 2920 (8055 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 7.98 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 2.2 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 1500 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Type: | LoRho SMD PPTC |
| Width: | 5.44 mm |
HOT
FEMTOASMDC010F/15-2
Brand:Littelfuse

MF-NSML150/6-2
Brand:Bourns

0402L035SLKR
Brand:Littelfuse

MF-USHT050KX-2
Brand:Bourns

MF-FSHT010KX-2
Brand:Bourns

MF-USHT020KX-2
Brand:Bourns

2920L600/24SLER
Brand:Littelfuse
RF5033-000
Brand:Littelfuse

1812L050/60MR-A
Brand:Littelfuse

0805L010YR
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






