Manufacturer No:zeptoSMDC0015F
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | ZeptoSMDC |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 15 mA |
| Maximum Voltage: | 13 VDC |
| Trip Current: | 80 mA |
| Current Rating - Max: | 200 mA |
| Resistance: | 60 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 0.4 mm |
| Length: | 0.65 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 15000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | POLYSWITCH |
| Width: | 0.5 mm |
| Part # Aliases: | RF5006-000 |
HOT
RF4906-000
Brand:Littelfuse

0ZRC0250FF1A
Brand:Bel Fuse

1206L010/60WR
Brand:Littelfuse
RF5024-000
Brand:Littelfuse

miniASMDCH050F
Brand:Littelfuse

MF-NSML150/6-2
Brand:Bourns

MF-LSMF150X-2
Brand:Bourns

MF-ASML010/6-2
Brand:Bourns
RF5027-000
Brand:Littelfuse

2920L185DR
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






