Manufacturer No:MF-LSMF185/24X-2
Manufacturer:Bourns
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 2920 Resettable SMD PPTC 1.85/24V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | MF-LSMF |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 1.85 A |
| Maximum Voltage: | 24 VDC |
| Trip Current: | 3.7 A |
| Current Rating - Max: | 40 A |
| Resistance: | 150 mOhms |
| Package / Case: | 7.98 mm x 5.44 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Bourns |
| Height: | 1.6 mm |
| Length: | 7.98 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 1.5 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | Multifuse |
| Width: | 5.44 mm |
HOT
1206L300SLTHYR
Brand:Littelfuse

2920L700/24SLER
Brand:Littelfuse

0603L300/9SLYR
Brand:Littelfuse

MF-LSMF300/24X-2
Brand:Bourns

MF-NSMF035X-2
Brand:Bourns

MF-MSMF260-2
Brand:Bourns

MF-R250-2-10
Brand:Bourns

MF-SM125-2
Brand:Bourns

miniASMDCH050F
Brand:Littelfuse

RF4563-000
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






