Manufacturer No:NANOASMDCH050F/24-2
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC NANO SMD RESETTABLE FUSE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | nanoASMDCH |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 500 mA |
| Maximum Voltage: | 24 VDC |
| Trip Current: | 2.5 A |
| Current Rating - Max: | 20 A |
| Resistance: | 1.6 Ohms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1.46 mm |
| Length: | 3.4 mm |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 1.7 W |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Tradename: | PolySwitch |
| Type: | Polyswitch Resettable Fuse |
| Width: | 1.8 mm |
| Part # Aliases: | RF4914-000 |
HOT
MF-NSML600/6-2
Brand:Bourns

MF-RX300/72-0
Brand:Bourns

MF-LSMF150X-2
Brand:Bourns
1812L035/30DR
Brand:Littelfuse

MF-NSML260/6-2
Brand:Bourns

FEMTOASMDC010F/15-2
Brand:Littelfuse

1210L550SLWR
Brand:Littelfuse

0ZRC0250FF1A
Brand:Bel Fuse
MF-USML260/6-2
Brand:Bourns

MF-SM125-2
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






