Manufacturer No:0805L010YR
Manufacturer:Littelfuse
Type:Resettable Fuses - PPTC
Description:Resettable Fuses - PPTC 0.10A 15V 0805
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Resettable Fuses - PPTC |
| RoHS: | Details |
| Series: | 0805L |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Hold Current: | 100 mA |
| Maximum Voltage: | 15 VDC |
| Trip Current: | 300 mA |
| Current Rating - Max: | 100 A |
| Resistance: | 6 Ohms |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Littelfuse |
| Height: | 1 mm |
| Length: | 2.2 mm |
| Pd - Power Dissipation: | 500 mW (1/2 W) |
| Product Type: | Resettable Fuses - PPTC |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | PPTC Resettable Fuses |
| Type: | PolyFuse Resettable PTC |
| Width: | 1.5 mm |
| Unit Weight: | 0.027441 oz |
HOTRF5034-000
Brand:Littelfuse

PICOASMDCH010F-2
Brand:Littelfuse

ASMDC030F-2
Brand:Littelfuse

0603L003/36YR
Brand:Littelfuse

MF-NSHT010KX-2
Brand:Bourns

NIS5132MN1TXG
Brand:onsemi
MF-USML200/6-2
Brand:Bourns

picoASMDCH005F
Brand:Littelfuse

MF-R250-2-10
Brand:Bourns

2920L700/24SLER
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






