Manufacturer No:G9SA-301 AC100-240
Manufacturer:Omron
Type:Safety Relays
Description:Safety Relays Safety Relay 100-240 AC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Safety Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 240 VAC |
| Relay Contact Form: | 3 Form A (3PST-NO) |
| Contact Termination: | Screw |
| Contact Rating: | 5 A |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Contact Form: | 3PST (3 Form A) |
| Current Rating - Max: | 5 A |
| Product: | Safety Relays |
| Product Type: | Safety Relays |
| Series: | G9SA |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G9SA301AC100240 |
| Unit Weight: | 7.407532 oz |
HOT
G9KB-1A DC12
Brand:Omron Electronics

29-311-11
Brand:TE Connectivity / Kissling

DCNLEV50-CS
Brand:Littelfuse

DCNLEV100-CAN
Brand:Littelfuse
ECP350BHBADA
Brand:TE Connectivity

AQV209GAX
Brand:Panasonic Industrial Devices

G3VM-401AY2
Brand:Omron Electronics

Z63000Z2910Z001Z77
Brand:TDK
IMB02ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom

DCNLEV50-BN
Brand:Littelfuse
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






