Manufacturer No:AQY225R3V1Y
Manufacturer:Panasonic
Type:SSR - Solid State Relays
Description:Solid State Relays - PCB Mount PCB Mount 100V 120mA PhotoMOS RF SSOP 1formA CxR 1k Reel
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic |
| Product Category: | Solid State Relays - PCB Mount |
| RoHS: | Details |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Load Current Rating: | 120 mA |
| Load Voltage Rating: | 100 VAC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Package / Case: | SSOP-4 |
| Output Type: | MOSFET |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Length: | 4.45 mm |
| Width: | 2.65 mm |
| Height: | 1.8 mm |
| Series: | AQY22-V |
| Brand: | Panasonic Industrial Devices |
| Input to Output Isolation Method: | Optocoupler |
| Isolation Voltage: | 1.5 kV |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Pd - Power Dissipation: | 300 mW |
| Product: | Solid State Relays |
| Product Type: | SSR - Solid State Relays |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Relays |
| Termination Style: | Solder Pad |
| Tradename: | PhotoMOS |
HOT
1416010-1
Brand:TE Connectivity / Raychem

29-221-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

2071567-1
Brand:TE Connectivity

DCNLEV100-CAN
Brand:Littelfuse
IMB06IGR
Brand:TE Connectivity / Axicom

G5RL-U1A-EL-HA DC24
Brand:Omron Electronics

B88269X6360C011
Brand:EPCOS / TDK
G2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

LH1510AABTR
Brand:Vishay Semiconductors
G2RV-ST700-AP AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






