Manufacturer No:DCNLEV50-BN
Manufacturer:Littelfuse
Type:Automotive Relays
Description:Automotive Relays 50A 900V 12V COIL BM NP
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Automotive Relays |
| RoHS: | Details |
| Coil Voltage: | 12 V |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Contact Current Rating: | 50 A |
| Coil Current: | 461 mA |
| Mounting Style: | Chassis Mount |
| Contact Material: | Copper Alloy (Cu) |
| Series: | DCNLEV50 |
| Length: | 54 mm |
| Width: | 53.9 mm |
| Height: | 52.5 mm |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Littelfuse |
| Contact Rating: | 900 V |
| Contact Termination: | Screw |
| Product Type: | Automotive Relays |
| other: | 30 |
| Subcategory: | Relays |
HOT
DCNLEV50-C
Brand:Littelfuse

G3RV-ST700-A DC24
Brand:Omron Automation and Safety

G5PZ-1A4-E DC24
Brand:Omron Electronics

AQY215S
Brand:Panasonic Industrial Devices
G2RV-ST700 AC/DC24
Brand:Omron Automation and Safety

ECK200AAAPA
Brand:TE Connectivity

V23076A1001C133
Brand:TE Connectivity / AMP

TLP3317(TP15,F
Brand:Toshiba

0 332 209 211
Brand:TE Connectivity

K8AK-TH11S24VAC/DC
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






