Manufacturer No:1032919
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Solid State Contactors
Description:Solid State Contactors Solid State Contact 24V DC
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Solid State Contactors |
| RoHS: | Details |
| Mounting Style: | DIN Rail Mount |
| Load Current Rating: | 20 A |
| Load Voltage Rating: | 42 VAC to 660 VAC |
| Control Voltage Range: | 24 VDC |
| Input Current: | 12 mA |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Width: | 18 mm |
| Height: | 110 mm |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Product: | Solid State Relays |
| Product Type: | Solid State Contactors |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Contactors |
| Termination Style: | Screw |
| Type: | Controller |
| Unit Weight: | 9 oz |
HOT
AQY4C2P1X
Brand:Panasonic Industrial Devices
AHB500C451WD1-A0LF
Brand:KEMET
G2RV-ST500 AC110
Brand:Omron Automation and Safety

AQV209GAX
Brand:Panasonic Industrial Devices

2071567-1
Brand:TE Connectivity

G2R-2-SNDI DC24(S)
Brand:Omron Automation and Safety

0 332 209 203
Brand:TE Connectivity

DCNLEV100-CAN
Brand:Littelfuse
G2RV-ST700 DC12
Brand:Omron Automation and Safety
IMB02ITS
Brand:TE Connectivity / Axicom
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






