Manufacturer No:G9KA-1A-E DC24
Manufacturer:Omron
Type:General Purpose Relays
Description:General Purpose Relays PCB Power Relay 1000VAC/300A DC24 High Power High-Current High-Voltage Switching
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | General Purpose Relays |
| RoHS: | Details |
| Product: | Power Relays |
| Type: | High Power |
| Coil Voltage: | 24 VDC |
| Relay Contact Form: | 1 Form A (SPST-NO) |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Switching Voltage: | 1 kVAC |
| Coil Resistance: | 115.2 Ohms |
| Contact Material: | Silver Alloy |
| Series: | G9KA-E |
| Length: | 51 mm |
| Width: | 51 mm |
| Height: | 54.5 mm |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Omron Electronics |
| Maximum Switching Current: | 300 A |
| Product Type: | General Purpose Relays |
| other: | 36 |
| Subcategory: | Relays |
| Part # Aliases: | G9KA1AEDC24 G9KA1AEDC24BYOMZ |
HOT
29-221-12
Brand:TE Connectivity / Kissling

K8AK-TH11S24VAC/DC
Brand:Omron Automation and Safety

HE1AN-W-DC9V-Y6H
Brand:Panasonic Industrial Devices

DCNLEV50-BN
Brand:Littelfuse

1263628
Brand:Phoenix Contact

0 332 209 211
Brand:TE Connectivity

6-1414989-1
Brand:TE Connectivity / Raychem

1122880000
Brand:Weidmuller

G3RV-ST700-A DC24
Brand:Omron Automation and Safety

AHER4192
Brand:Panasonic Industrial Devices
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






