Manufacturer No:C150N50Z4
Manufacturer:Anaren
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-4.0GHz 150Watts -55C to +200C
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Anaren |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 150 W |
| Tolerance: | 2 % |
| Frequency: | 4 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 200 C |
| Length: | 0.25 in |
| Width: | 0.25 in |
| Height: | 0.04 in |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Anaren |
| Features: | - |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to + 200 C |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.005270 oz |
HOTLR12010T0100GBK
Brand:KYOCERA AVX

CZ12525T0050GBK
Brand:KYOCERA AVX

C20A50Z4
Brand:Anaren

CH0603-250RJNT
Brand:Vishay / Sfernice

20-50RP
Brand:Anaren
TVC2335CT-50R0GN-2T-15TR
Brand:Vishay / Barry Industries

CH02016-75RGFT
Brand:Vishay / Sfernice
TVC3725CT-50R0JN-99-03
Brand:Vishay / Barry Industries

CH02016-25RJFT
Brand:Vishay / Sfernice

CH0402-50RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






