Manufacturer No:RFD0603P-50R0-D-T10
Manufacturer:Susumu
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors High Frequency Chip Resistors 0201 size 0.05W 50 ohm 0.5% 25ppm DC to 30GHz
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Susumu |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | RFD |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 50 mW (1/20 W) |
| Tolerance: | 0.5 % |
| Temperature Coefficient: | 25 PPM / C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 0.6 mm |
| Width: | 0.3 mm |
| Height: | 0.3 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Susumu |
| Case Code - in: | 0201 |
| Case Code - mm: | 0603 |
| Features: | - |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Thin Film |
HOT
100200P4Z50-2
Brand:Anaren

MIC2000BJKMSNHT5
Brand:Vishay / Electro-Films
MIB5000BFKMGNHWS
Brand:Vishay
TV1005CT-50R0JN-91TR
Brand:Vishay / Barry Industries

400-50T
Brand:Anaren

MIF2500BFKMGNHT5
Brand:Vishay / Electro-Films
TV1206CT-50R0GN-96-04TR
Brand:Vishay / Barry Industries

A100N50X4A
Brand:Anaren

CR11206T0100JTR
Brand:KYOCERA AVX
TVC2335CT-50R0GN-2T-15TR
Brand:Vishay / Barry Industries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






