Manufacturer No:TVC2010CT-50R0JN-2T-01TR
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors DC-2GHz 2010 50ohms 30W 5% AIN Wraparound
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | TVC |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 30 W |
| Tolerance: | 5 % |
| Frequency: | 2 GHz |
| Length: | 5 mm |
| Width: | 2.5 mm |
| Height: | 1 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Barry Industries |
| Case Code - in: | 2010 |
| Case Code - mm: | 5025 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 2010 (5025 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 500 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Type: | Aluminum Nitride Material |
HOT
FC0603E50R0BST1
Brand:Vishay / Thin Film

100200P4Z50-2
Brand:Anaren

FT10517N0050J01
Brand:KYOCERA AVX

MIC5000BFLMGNHT5
Brand:Vishay / Electro-Films

CH0603-100RJNT
Brand:Vishay / Sfernice

CH0402-25RJFPA
Brand:Vishay / Sfernice

C1A50Z4
Brand:Anaren

LT12010T0050JBK
Brand:KYOCERA AVX

CH0402-75RGFPA
Brand:Vishay / Sfernice

FC0402E1000BTT0
Brand:Vishay / Thin Film
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






