Manufacturer No:CH0402-50RJNPA
Manufacturer:Vishay
Type:High Frequency/RF Resistors
Description:RF Resistors .05watt 50ohm 5% 100ppm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | RF Resistors |
| RoHS: | Details |
| Series: | CH |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power Rating: | 50 mW (1/20 W) |
| Tolerance: | 5 % |
| Temperature Coefficient: | 100 PPM / C |
| Frequency: | 50 GHz |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 155 C |
| Voltage Rating: | 37 V |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Application: | High Frequency |
| Brand: | Vishay / Sfernice |
| Case Code - in: | 0402 |
| Case Code - mm: | 1006 |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Package / Case: | 0402 (1006 metric) |
| Product Type: | High Frequency/RF Resistors |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Resistors |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Unit Weight: | 0.000023 oz |
HOT
40-50TPP
Brand:Anaren

CH0402-150RGFPT
Brand:Vishay / Sfernice

TV0404CT-50R0JN-2QTR
Brand:Vishay / Barry Industries

C12N50Z4
Brand:Anaren

FC0402E1000BST1
Brand:Vishay / Thin Film

CH0603-75RGFTA
Brand:Vishay / Sfernice

250-50RM-S
Brand:Anaren
UBR0402A250FZTR
Brand:KYOCERA AVX

FC0603E1000BST1
Brand:Vishay / Thin Film

TV0404CT-50R0JN-91TR
Brand:Vishay / Barry Industries
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






