Manufacturer No:LDC3114QPWR
Manufacturer:Texas Instruments
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors 4-channel inductance-to-digital converter for low-power proximity and touch-button sensing
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | - |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Texas Instruments |
| Height: | 1.2 mm |
| Length: | 5.1 mm |
| Maximum Frequency: | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 460 uA |
| Operating Supply Voltage: | 1.71 V to 1.89 V |
| Package / Case: | TSSOP-16 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| other: | 3000 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 1.89 V |
| Supply Voltage - Min: | 1.71 V |
| Width: | 4.5 mm |
HOT
59021-1-S-02-F
Brand:Littelfuse

VCNL4030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

59135-020
Brand:Littelfuse

112FW12-4
Brand:Honeywell

ICF12L45N08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

E2E-C03N02-CJ-B103M
Brand:Omron Automation and Safety

HSDL-9100-024
Brand:Broadcom / Avago

59060-1-T-03-A
Brand:Littelfuse

E2A-S08KS02-WP-C12M
Brand:Omron Automation and Safety

E2F-X10E1-1
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






