Manufacturer No:SEN0313
Manufacturer:DFRobot
Type:
Description:Proximity Sensors A01NYUB Waterproof Ultrasonic Sensor
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DFRobot |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Ultrasonic |
| Sensing Distance: | 28 cm to 750 cm |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Output Configuration: | Digital |
| Brand: | DFRobot |
| Height: | 30.6 mm |
| Length: | 66 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 15 C |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V to 5 V |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V |
| Unit Weight: | 2.141129 oz |
HOT
59025-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

SEN0313
Brand:DFRobot

SX9330ICSTRT
Brand:Semtech

ICF12L45N08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

VCNL36828P
Brand:Vishay Semiconductors

E2C-ED02-F
Brand:Omron Automation and Safety

LDC3114QPWR
Brand:Texas Instruments

59020-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

59140-4-S-02-F
Brand:Littelfuse

E2A-S12KS04-WP-B12M
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






