Manufacturer No:VCNL4035X01-GS08
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors PS ALS Muxx Drvr AEC-Q101 Qualified
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 500 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Description/Function: | Proximity and ambient light sensor |
| Height: | 0.75 mm |
| Length: | 4 mm |
| Maximum Frequency: | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 300 uA |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 3.6 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Series: | VNCL4035 |
| other: | 1800 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Width: | 2.36 mm |
| Unit Weight: | 0.008344 oz |
HOT
SEN0313
Brand:DFRobot

10217784-00
Brand:Measurement Specialties

59140-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

59105-1-T-00-0
Brand:Littelfuse

SEN0311
Brand:DFRobot

LGCTB3CB01-000
Brand:Honeywell

Si1151-AB00-GM
Brand:Silicon Labs

E2K-C20MT12M
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL4040M3OE-H3
Brand:Vishay Semiconductors

E4C-DS30
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






