Manufacturer No:59140-1-S-05-A
Manufacturer:Littelfuse
Type:
Description:Proximity Sensors 200V 1000mm TINNED LEADS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Littelfuse |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Magnetic |
| Sensing Distance: | 10.4 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | SPST-NO |
| Barrel Size: | 23 mm x 14 mm x 6 mm |
| Brand: | Littelfuse |
| Description/Function: | Mini flange mount sensor |
| Height: | 6 mm |
| Length: | 23 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 500 mA |
| Operating Supply Voltage: | 140 VAC 200 VDC |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 59140 |
| other: | 100 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Hamlin |
| Width: | 14 mm |
| Unit Weight: | 0.363416 oz |
HOT
VCNL36825T
Brand:Vishay Semiconductors
B5W-LB1114-1
Brand:Omron Electronics

LGCTB3CB01-000
Brand:Honeywell

E2C-ED02-F
Brand:Omron Automation and Safety

ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi

59145-511
Brand:Littelfuse

59021-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

VL6180V1NR/1
Brand:STMicroelectronics

2702975
Brand:Phoenix Contact

LGRTB3CA01-000
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






