Manufacturer No:VCNL4200
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors IR 940nm 16-bit ALS Prox up to 1.5m
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 0 mm to 1500 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Height: | 1.8 mm |
| Length: | 8 mm |
| Maximum Frequency: | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 350 uA |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 3.6 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | VCNL4200 |
| other: | 2500 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Width: | 3 mm |
| Unit Weight: | 0.008818 oz |
HOT59155-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

59145-010
Brand:Littelfuse

Si1152-AB00-GM
Brand:Silicon Labs

SI1153-AB00-GMR
Brand:Silicon Labs

VL53L3CXV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

59020-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

59140-1-S-05-A
Brand:Littelfuse

112FW12-4
Brand:Honeywell

VL53L4CDV0DH/1
Brand:STMicroelectronics

ICF12L45N08B2IO
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






