Manufacturer No:VCNL3020-GS08
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors Proximity/IR Emitter I2C W/ INT FUNCTION
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 1 mm to 200 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Height: | 0.83 mm |
| Length: | 4.9 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Series: | VCNL |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 2.4 mm |
| Unit Weight: | 0.042329 oz |
HOT
E2K-L26MC1
Brand:Omron Automation and Safety

59040-4-S-02-A
Brand:Littelfuse

SI1153-AB9X-GMR
Brand:Silicon Labs

59145-010
Brand:Littelfuse

VL6180V1NR/1
Brand:STMicroelectronics

MA40S4R
Brand:Murata Electronics

59220-010
Brand:Littelfuse

E2F-X10E1-1
Brand:Omron Automation and Safety

VCNL36825T
Brand:Vishay Semiconductors

MAX25205EQP/VY+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






