Manufacturer No:VCNL3036X01-GS08
Manufacturer:Vishay
Type:Proximity Sensors
Description:Proximity Sensors PROXIMITY SENSOR
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Optical |
| Sensing Distance: | 500 mm |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Output Configuration: | I2C |
| Brand: | Vishay Semiconductors |
| Height: | 0.75 mm |
| Length: | 4 mm |
| Maximum Frequency: | 400 kHz |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Operating Supply Current: | 300 mA |
| Operating Supply Voltage: | 2.5 V to 3.6 V |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Product Type: | Proximity Sensors |
| Qualification: | AEC-Q101 |
| Series: | VCNL3036X01 |
| other: | 3300 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.5 V |
| Width: | 2.36 mm |
HOT
VCNL4020X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

SEN0313
Brand:DFRobot

ICF12L45F04M1IO
Brand:Carlo Gavazzi

59156-1-T-02-A
Brand:Littelfuse

59135-020
Brand:Littelfuse

59021-1-S-02-A
Brand:Littelfuse

59140-4-S-02-F
Brand:Littelfuse

LGCTB3CB01-000
Brand:Honeywell

59021-1-S-02-F
Brand:Littelfuse

ICF18L45N14B2IO
Brand:Carlo Gavazzi
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






