Manufacturer No:TL-Q5MC2
Manufacturer:Omron
Type:
Description:Proximity Sensors RECT PRX 5MM NPN NC UNSH
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Omron |
| Product Category: | Proximity Sensors |
| RoHS: | Details |
| Sensing Method: | Inductive |
| Sensing Distance: | 5 mm |
| Mounting Style: | Screw |
| Output Configuration: | NPN |
| Brand: | Omron Automation and Safety |
| Description/Function: | NC |
| Height: | 17 mm |
| Length: | 32 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| Operating Supply Current: | 100 mA |
| Operating Supply Voltage: | 24 V |
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TL-Q |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Sensors |
| Width: | 17 mm |
| Part # Aliases: | TLQ5MC2 |
| Unit Weight: | 3.174657 oz |
HOT
VCNL4040M3OE-H3
Brand:Vishay Semiconductors

2702973
Brand:Phoenix Contact

SEN0381
Brand:DFRobot

FDC2214QRGHRQ1
Brand:Texas Instruments

59135-020
Brand:Littelfuse

RBS301-DWS-US
Brand:MultiTech

VCNL3030X01-GS08
Brand:Vishay Semiconductors

VCNL3040
Brand:Vishay Semiconductors

VCNL36825T
Brand:Vishay Semiconductors

2702975
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






