Manufacturer No:803313
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors VSP1130/25bar/M10x1/SW19/Packard
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 0 bar to 25 bar |
| Pressure Type: | Differential |
| Accuracy: | 1 % |
| Output Type: | Digital / Analog |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Diameter: | 19 mm |
| Length: | 48.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 140 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | VSP1130 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 5.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.5 V |
HOT
803201
Brand:Amphenol i2s

KP236XTMA1
Brand:Infineon Technologies

800755
Brand:Amphenol i2s
ABPLLNT060MDSA3
Brand:Honeywell / MICRO SWITCH

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

HSCMRRV001PD2A3
Brand:Honeywell

PX2AG2XX002BAAAX
Brand:Honeywell

76075-00001000-01
Brand:Honeywell

M12-0100-11
Brand:Merit Sensor

LPS33KTR
Brand:STMicroelectronics
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






