Manufacturer No:803297
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors CCT1162/36bar/rel/M10x1/SW24/MLK/CodeB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Sensors |
| Operating Pressure: | 35 bar |
| Operating Supply Voltage: | 9 V to 16 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Height: | 46.8 mm |
| IP Rating: | IP66 IP69 |
| Length: | 48.5 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Pressure Port: | No Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | CCT1172 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 16 V |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
HOT
803312
Brand:Amphenol i2s

SSCDANN150PGAA5
Brand:Honeywell

325540009-50
Brand:Measurement Specialties

NPI-19M-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

HSCDRRN160MDAA5
Brand:Honeywell

NPI-19J-100A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

800755
Brand:Amphenol i2s

BWA-PRESSURE-SENSOR-15L
Brand:Banner Engineering

20000979-00
Brand:Measurement Specialties

SSCMRNN015PASA5
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






