Manufacturer No:SSCDANN015PG2A3
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors DIPSingle Ax Barbed Gage 3.3V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 0 psi to 15 psi |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | I2C |
| Operating Supply Voltage: | 3 V |
| Port Type: | Single Axial Barbed |
| Resolution: | 12 bit |
| Package / Case: | DIP |
| Minimum Operating Temperature: | - 20 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Series: | SSC |
| Tradename: | TruStability |
| Brand: | Honeywell |
| Operating Supply Current: | 1.6 mA |
| Port Size: | 4.93 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 50 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V |
| Supply Voltage - Min: | 3 V |
| Unit Weight: | 0.035274 oz |
HOT
NPI-19J-100A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

LPS33KTR
Brand:STMicroelectronics

HSCMRNN030PDSA3
Brand:Honeywell

SSCDANN150PAAA3
Brand:Honeywell

HSCDANN015PA2A3
Brand:Honeywell

HSCDRRN160MD2A5
Brand:Honeywell

24PCGFM6G
Brand:Honeywell

803208
Brand:Amphenol i2s

NPI-19J-200G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

NPI-19A-002G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






