Manufacturer No:M5244-000005-01KPG
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors PRESS XDCR M5244-000005-01KPG
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 1000 psi |
| Pressure Type: | Gauge |
| Accuracy: | 0.25 % |
| Output Type: | Analog |
| Port Size: | 1/4-18 NPT |
| Output Voltage: | 1 V to 5 V |
| Operating Supply Voltage: | 30 V |
| Brand: | Measurement Specialties |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 5 mA |
| Packaging: | Bulk |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | M5200 |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Sensors |
| Tradename: | Microfused |
| Unit Weight: | 3.597944 oz |
HOT
ELVH-M100D-HRRD-C-N4A4
Brand:Amphenol All Sensors

MS580314BA01-50
Brand:Measurement Specialties

2513130815401
Brand:Wurth Elektronik

BMP384
Brand:Bosch Sensortec

803208
Brand:Amphenol i2s

U5601-001305-500PA
Brand:TE Connectivity

HSCMRRN015PD2A3
Brand:Honeywell

BMP390
Brand:Bosch Sensortec

803315
Brand:Amphenol i2s

HSCMRNN030PDSA3
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






