Manufacturer No:VN131CM-SM03-Q
Manufacturer:Superior Sensor Technology
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors VN Series +/-60 to +/-130CM Ranges
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Superior Sensor Technology |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Differential |
| Operating Pressure: | 60 cm H2O to 130 cm H2O |
| Accuracy: | 0.05 % |
| Output Type: | Digital |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Interface Type: | I2C SPI |
| Operating Supply Voltage: | 2.8 V to 3.5 V |
| Resolution: | 24 bit |
| Package / Case: | SM03 |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Series: | VN |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Superior Sensor |
| Moisture Sensitive: | Yes |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 64 |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 3.5 V |
| Supply Voltage - Min: | 2.8 V |
HOT
24PCGFM6G
Brand:Honeywell

LPS33KTR
Brand:STMicroelectronics

LPS28DFWTR
Brand:STMicroelectronics

803252
Brand:Amphenol i2s

KP236XTMA1
Brand:Infineon Technologies

MPRLS0025PA00001A
Brand:Honeywell

NPI-19M-050A2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

VN026CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor

ELVH-M100D-HRRD-C-N4A4
Brand:Amphenol All Sensors

SDP33-1500Pa-TR-250pcs
Brand:Sensirion
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






