Manufacturer No:803189
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors H2 sensor (HPS - high pressure sensor)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Operating Pressure: | 0 bar to 500 bar |
| Output Voltage: | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Series: | H2 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
5 PSI-GF-HGRADE-MINI
Brand:Amphenol All Sensors

ABP2DSNT150PGAA5XX
Brand:Honeywell

76075-00001000-01
Brand:Honeywell

BMP384
Brand:Bosch Sensortec

803325
Brand:Amphenol i2s

BWA-PRESSURE-SENSOR-15L
Brand:Banner Engineering

BPS6C-X00
Brand:Honeywell

803189
Brand:Amphenol i2s

86-030A-C
Brand:Measurement Specialties

SSCMRRV005PDAA5
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






