Manufacturer No:SDX01G2-A
Manufacturer:Honeywell
Type:Pressure Sensors
Description:Board Mount Pressure Sensors 0 to 1psig A2/G2 DIP UNAMP GAGE 20V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Honeywell |
| Product Category: | Board Mount Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Pressure Type: | Gauge |
| Operating Pressure: | 0 psi to 1 psi |
| Accuracy: | 0.2 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Through Hole |
| Interface Type: | - |
| Operating Supply Voltage: | 20 V |
| Port Type: | Single Axial Barbless |
| Resolution: | - |
| Package / Case: | DIP-6 |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Brand: | Honeywell |
| Output Voltage: | 1.5 V to 5 V |
| Port Size: | 2.67 mm |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Sensors |
HOT
SSCMRRV005PDAA5
Brand:Honeywell

1420-P07D-1011-211
Brand:Merit Sensor

SSCMANV060PGAA5
Brand:Honeywell
M7139-350BG-2-00000
Brand:Measurement Specialties

NPI-19M-300G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

803313
Brand:Amphenol i2s

NPI-19A-100G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

MSP-300-250-P-2-N-1
Brand:Measurement Specialties
EB1UM-00000S-035BA
Brand:Measurement Specialties

PX2AG2XX002BAAAX
Brand:Honeywell
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






