Manufacturer No:803208
Manufacturer:Amphenol
Type:Pressure Sensors
Description:Industrial Pressure Sensors H2 sensor (MPS - Middle pressure sensor)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Amphenol |
| Product Category: | Industrial Pressure Sensors |
| RoHS: | Details |
| Product: | Transducers |
| Operating Pressure: | 30 bar |
| Pressure Type: | Differential |
| Accuracy: | 1.5 % |
| Output Type: | Analog |
| Mounting Style: | Panel Mount |
| Output Voltage: | 4.5 V |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Brand: | Amphenol i2s |
| Diameter: | 27 mm |
| Length: | 52.7 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 120 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Operating Supply Current: | 10 mA |
| Pressure Port: | Port |
| Product Type: | Pressure Sensors |
| Subcategory: | Sensors |
| Supply Voltage - Max: | 18 V |
| Supply Voltage - Min: | 9 V |
HOT
SSCMRRV005PDAA5
Brand:Honeywell

VN131CM-SM03-Q
Brand:Superior Sensor
PX3AN2BS250PAAAX
Brand:Honeywell

SSCMRRN010NGAB5
Brand:Honeywell

HSCMRRV001PD2A3
Brand:Honeywell

HSCDRRN100MDSA3
Brand:Honeywell

MPX5700ASX
Brand:NXP Semiconductors

163PC01D75
Brand:Honeywell

NPI-19M-300G2
Brand:Amphenol Advanced Sensors

803325
Brand:Amphenol i2s
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






